Netkom Araç Takip Çözümleri

Netkom İle En Son Teknoloji


Araçlara tesis edilen arvento mobil veri cihazı entegre GPS alıcısı, GSM/GPRS modem ve I/O portları sayesinde GPS uydularından aldığı konum bilgilerini ve bağlı sensörlerden gelen verileri GPRS şebekesi üzerinden merkeze gönderir. Merkezden gönderilen komutlar ile uzaktan yönetilebilir, alarm ve program durumları değiştirilebilir.
 
 
Bir otomasyon ve telemetri arabirimi olarak tasarlanmış olan cihaz sayesinde araçların ısı, yakıt seviyesi gibi birçok ölçülebilir değeri uzaktan kontrol edilebilir, araçla sesli görüşme yapılabilir, acil durum butonu ve benzeri birimler takılabilir, merkezden gönderilen komutlar ile araca çeşitli müdahalelerde bulunulabilir. Portatif ve kolay monte edilebilir özelliği sayesinde araç içerisinde herhangi bir yere kolaylıkla yerleştirilebilir.
Teknik Özellikleri
Üretici Arvento Bilişim Mobil Otomasyon Sistemleri
Model imt.01
Boyutları (En - Boy - Derinlik) 80x165x32 mm
Ağırlık 270 gr
GSM Modem Entegre, GSM, EGSM 900 / GSM 1800, SMS, GPRS
GSM Anten harici, dış ortam
GPS Alıcısı Entegre, 16 Kanal
GPS Anten harici, dış ortam
Giriş / Çıkış Genişleme Yuvası 4 adet OC çıkış, 6 adet dijital giriş (2 analog 10bit)
Arayüz / Data RS232
Uyarı Göstergeleri Güç, GPS, GSM, GPRS led durum göstergeleri
Güç 6 - 30 Vdc
Bellek Entegre (18.000 Kayıt)
Çalışma Sıcaklığı -25oC ve +70 oC
Sertifikalar ve Belgeler CE, E-mark (e13)
Telekomünikasyon Kurumu Onayı
İstanbul Teknik Üniversitesi - Test ve Uygunluk Belgesi
Dizayn Dayanıklı (sarsıntı, darbe, yanma)
Opsiyonel Sensör ve Modüller LCD Mesajlaşma Ekranı
Panik ve Alarm Butonu
Kapı Kilit Sensörü
Çekici - Römork Takip Birimi
Sıcaklık Sensörü (iç ve dış ortam)
Sürücü Tanıma Birimi
Sesli İletişim Modülü


Sektörel Çözümler

Standart sistemin dışında çeşitli sektörler için geliştirilmiş özel uygulamalar, bugün itibari ile birçok sektör lideri kurum ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. 1.500'ün üzerindeki müşteri tecrübesi ve yılların deneyimi ile geliştirilen sistemler sektörün ihtiyacına yönelik önemli avantajlar sunmaktadır:
Servis Araçları Takip ve Kontrol Sistemi:
Sistem sayesinde öğrenci velileri çocuklarının okula ve eve varış zamanlarını görebilmekte, servis aracının hız ihlali yapıp yapmadığını kontrol edebilmektedirler. İstenildiğinde sistem servis aracı eve yaklaştığında velinin cep telefonuna SMS göndermekte ve velinin gereksiz yere dışarıda beklemesini önlemektedir. Okul yönetimi ve servis firmaları araçların yapmış oldukları ihlalleri, izledikleri güzergahı, okula ve eve zamanında ulaşıp ulaşmadıklarını otomatik olarak kontrol edebilmektedirler.
Örnek referans: Sistem İstanbul’da birçok okula servis hizmeti veren ve Türkiye’nin en büyük filosuna sahip İSTAB (İstanbul Toplu Taşımacılar Birliği Derneği) üyesi firmaların 1.500’ün üzerindeki servis aracında kullanılmaktadır.
Hazır Beton Sevkıyat ve Filo Yönetim Sistemi:
Sistem sayesinde hazır beton sevkıyatının yönlendirileceği şantiye ve tesisler arasındaki planlama süreci geliştirilen web tabanlı özel yazılımlar ile kayıt altına alınmakta ve tüm operasyon on-line olarak yönetilmektedir. Mikser ve pompaların günlük hareketleri anlık olarak takip edilmektedir.
Örnek referans: Hazır beton sektörünün pazar lideri, Sabancı Grubuna ait Akçansa tarafından tüm beton mikser ve pompalarında kullanmaktadır.
Acil Durum Operasyon Yönetim Sistemi:
Ambulans, Polis, İtfaiye gibi acil durumlara müdahale eden ekipler ve bu ekiplerin yönetildiği Komuta Kontrol Merkezleri için geliştirilen özel sistemlerde; çağrı merkezi, ses kayıt sistemi, operasyon yönetim yazılımı, sayısal harita uygulamaları, araç takip ve mobil veri iletişim sistemi tam bir entegrasyon içinde çalışmaktadır. Sistem sayesinde acil durum çağrısının ulaştığı andan itibaren, operasyon sonuçlanıncaya kadar geçen süreç eksiksiz olarak yönetilebilmektedir.
Örnek referans: Sağlık Bakanlığı'na bağlı 112 Acil ambulansları ve Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın araçlarında toplamda 3.000’in üzerinde ekipte kullanılmaktadır.
Halk Otobüsleri ve Şehir İçi Toplu Taşım Araçları Yönetim Sistemi
Sistem sayesinde toplu taşım araçlarının duraklara giriş ve çıkış zamanları otomatik olarak takip edilmekte, tanımlanmış programlarına uyup uymadıkları gün sonunda raporlanmaktadır. Geliştirilen özel yazılım sayesinde güzergah, güzergah üzerindeki tüm duraklar ve bu duraklara giriş çıkış zamanları tanımlanmakta, durakta bekleme ve gecikme süreleri on-line olarak raporlanarak sistem denetim altına alınmaktadır.

Örnek referans: Ankara Özel Halk Otobüsleri Odası’na bağlı 420 araçta kullanılmaktadır.
Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi:
Cihazlara takılan sıcaklık sensörleri sayesinde frigofrik araçlar ve soğuk hava depolarındaki sıcaklık seviyeleri on-line olarak takip edilmekte ve raporlanmaktadır. Kritik sıcaklık değişikliklerinde tanımlanan kişilere hem program üzerinden hem de SMS ile alarm mesajları gönderilmektedir.
Örnek referans: Unilever-Algida 1.100 adet araç ve soğuk hava deposunda kullanmaktadır.
Filo Periyodik Bakım ve Servis Takip Sistemi:
Sistem sayesinde araçların periyodik bakım ve servis işlemleri kontrol ve kayıt altına alınmaktadır. Aracın km. müşirinden alınan veriler ile bakım zamanları otomatik olarak hatırlatılmaktadır. Savrulma, ani hızlanma ve yavaşlama gibi aracın kötü kullanım istatistikleri tutulmakta, serviste yapılan tüm işlemler ve değişen parçaların kayıtları maliyeleri ile birlikte raporlanmaktadır.

Örnek referans: Neziroğlu Şirketler Grubu 500’ün üzerinde aracında kullanmaktadır.
Taksi /Çekici Yönetim Sistemi:
Sistem sayesinde özel çağrı merkezlerinden veya taksi duraklarından müşteriye en yakın taksinin veya çekicinin yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Araç içindeki LCD ekran sayesinde müşterinin bulunduğu adres yazılı olarak gönderilmekte, araçta navigasyon yapılabilmekte, işe başlama, bitirme zamanları ve yapılan toplam kilometre bilgisi iş kayıt numarası ile birlikte kayıt altına alınmakta ve raporlanmaktadır.
Örnek referans: Turassist ve Mondial şirketleri 100’ün üzerinde araçlarında kullanmaktadır.
Emniyetli Sürüş Kontrol Sistemi
Sürücüler hız limitlerini aştıklarında özel donanımlar sayesinde araç içinde sesli olarak uyarılmaktadır. Hız limitleri otoyol, şehiriçi ve şehirdışı yol limitleri gibi farklı olarak tanımlanabilmektedir. Gerekli eğitimleri ve sertifikalarını tamamlamamış olan sürücülerin araç kullanması engellenmekte, izin verilen bölgelerin ve zamanların dışında araç kullanıldığında yöneticiler uyarılmaktadır. Sürücü bazında detaylı kullanım raporları, sürüş ihlalleri, günlük araç bakım ve kontrol çizelgeleri hazırlanmakta; bu bilgiler yöneticilere ve sürücülere otomatik e-mail servisi ile yönlendirilmektedir.
Örnek referans: BOTAŞ International Limited tarafından yaklaşık 150 araçta kullanılmaktadır.
 

Motorola Telsiz Sistemleri

  El Telsizleri
  Araç Telsizleri
  Lisansız Telsizler
  Aksesuarlar
  Kapalı Alan Haberleşme
  Röle ve Link Sistemleri

Filo ve Araç Takip Sistemleri

  Arvento Filo Yönetim Sistemleri
 
  Arvento Kullanıcı Girişi
  Arvento Referans Listesi
  Arvento Demo Görüntüleri

Güvenlik Sistemleri

  CCTV Kamera Sistemleri
Bekçi Tur Kontrol Sistemi
  El dedektörleri
  Kapı Dedektörleri
  Yönlendirme Bariyerleri
  Araç Altı İnceleme Cihazı
  X - Ray Cihazları
 

Yer Altı ve Maden Haberleşme

  Tünel Maden Kapalı Alan
  Geniş Alan Sistemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2008
Netkom Bilişim ve Haberleşme Sistemleri San.Tic. Ltd. Şti. - Motorola Bölge Bayi